Amphenol Aerospace Operations MS3450W22-2SZ
MS3450W22-2SZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3450W22-2SZ
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3450W22-2SZ.pdf
Availability of MS3450W22-2SZ
QUANTITY
MS3450W22-2SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450W22-2SZ
Internal Part NumberEIS-MS3450W22-2SZ
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert22-2
Fastening TypeThreaded
OrientationZ
Contact Finish Thickness-
Current Rating46A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450W22-2SZ
Related LinksMS3450, MS3450W22-2SZ Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450W22-2SZ Details Description
Related parts for MS3450W22-2SZ
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf