Amphenol Aerospace Operations MS3450W24-12AX
MS3450W24-12AX picture photo
Mfg. Part Number
MS3450W24-12AX
Brief Description
CONN HSG RCPT 5POS WALLMNT PINS
Datasheet Download
MS3450W24-12AX.pdf
Availability of MS3450W24-12AX
QUANTITY
MS3450W24-12AX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450W24-12AX
Internal Part NumberEIS-MS3450W24-12AX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions5
Shell Size - Insert24-12
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size4 (2), 12 (3)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450W24-12AX
Related LinksMS3450W, MS3450W24-12AX Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450W24-12AX Details Description
Related parts for MS3450W24-12AX
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SENS 200PSI 5/8" 9/16-18 UNF 5V datasheet.pdf
TRANS LDMOS SOT539A datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 GR/W SN/PB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CARD GUIDE COND INSERT 9.5" NAT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
LOCATOR MINI STATIC datasheet.pdf
CRYSTAL 4.9152 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf