Amphenol Aerospace Operations MS3450W28-9BX
MS3450W28-9BX picture photo
Mfg. Part Number
MS3450W28-9BX
Brief Description
CONN HSG RCPT 12POS WALLMNT SCKT
Datasheet Download
MS3450W28-9BX.pdf
Availability of MS3450W28-9BX
QUANTITY
MS3450W28-9BX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450W28-9BX
Internal Part NumberEIS-MS3450W28-9BX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert28-9
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (6), 16 (6)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450W28-9BX
Related LinksMS3450, MS3450W28-9BX Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450W28-9BX Details Description
Related parts for MS3450W28-9BX
Connector Quick Connect Tab 19-23 AWG 0.060" (1.52mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 450MA 860 MOHM datasheet.pdf
TRANSDUCER 1-5VDC 1000PSI datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 19.5A TO-3P datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES 43 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf