Amphenol Aerospace Operations MS3450W32-9PLC
MS3450W32-9PLC picture photo
Mfg. Part Number
MS3450W32-9PLC
Brief Description
CONN HSG RCPT 14POS WALLMNT PINS
Datasheet Download
MS3450W32-9PLC.pdf
Availability of MS3450W32-9PLC
QUANTITY
MS3450W32-9PLC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450W32-9PLC
Internal Part NumberEIS-MS3450W32-9PLC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions14
Shell Size - Insert32-9
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size4 (2), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450W32-9PLC
Related LinksMS3450W, MS3450W32-9PLC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450W32-9PLC Details Description
Related parts for MS3450W32-9PLC
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
MOD KEY GUIDE 0DEG VITA46 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 26.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ENCODER TACHOMETER MAGNETIC datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 3W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 100 PF 2.5% 100VDC AXIA datasheet.pdf