Amphenol Aerospace Operations MS3452LS16-10S
MS3452LS16-10S picture photo
Mfg. Part Number
MS3452LS16-10S
Brief Description
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3452LS16-10S.pdf
Availability of MS3452LS16-10S
QUANTITY
MS3452LS16-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3452LS16-10S
Internal Part NumberEIS-MS3452LS16-10S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert16-10
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionFluid Resistant
Shell Material, FinishStainless Steel
Contact Finish Thickness-
Current Rating23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3452LS16-10S
Related LinksMS3452L, MS3452LS16-10S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3452LS16-10S Details Description
Related parts for MS3452LS16-10S
CABLE 5POS STRAIGHT PLUG 1.5M datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROTARY SWITCH, 10 POS datasheet.pdf
DIN-TOOL AUFNAHMEBLOCK UNIVERSAL datasheet.pdf
GANG PROGRAMMER datasheet.pdf
26500 24#20 4#12 S TH RECP LC datasheet.pdf
26500 8C 8#12 P BY PLUG AN WC datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf