Amphenol Aerospace Operations MS3452W24-28PX
MS3452W24-28PX picture photo
Mfg. Part Number
MS3452W24-28PX
Brief Description
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3452W24-28PX.pdf
Availability of MS3452W24-28PX
QUANTITY
MS3452W24-28PX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3452W24-28PX
Internal Part NumberEIS-MS3452W24-28PX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Fastening TypeThreaded
OrientationX
Ingress ProtectionFluid Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3452W24-28PX
Related LinksMS3452W, MS3452W24-28PX Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3452W24-28PX Details Description
Related parts for MS3452W24-28PX
RES SMD 620K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 7.87M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SSD 4GB 2.5" SATA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390K OHM 16DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN COUPLER 75A 240V 23FT CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
MICRO 37C S 30" WHT JACKS datasheet.pdf