TE Connectivity Deutsch Connectors MS3470L20-39BZ
MS3470L20-39BZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3470L20-39BZ
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
MS3470L20-39BZ.pdf
Availability of MS3470L20-39BZ
QUANTITY
MS3470L20-39BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3470L20-39BZ
Internal Part NumberEIS-MS3470L20-39BZ
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions39
Shell Size - Insert20-39
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3470L20-39BZ
Related LinksMS3470L, MS3470L20-39BZ Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3470L20-39BZ Details Description
Related parts for MS3470L20-39BZ
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CORD PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.5A 250V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
WHITE 3 POS METAL LGHT datasheet.pdf