TE Connectivity Deutsch Connectors MS3470W14-19PY-LC
MS3470W14-19PY-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3470W14-19PY-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
MS3470W14-19PY-LC.pdf
Availability of MS3470W14-19PY-LC
QUANTITY
MS3470W14-19PY-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3470W14-19PY-LC
Internal Part NumberEIS-MS3470W14-19PY-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3470W14-19PY-LC
Related LinksMS3470W1, MS3470W14-19PY-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3470W14-19PY-LC Details Description
Related parts for MS3470W14-19PY-LC
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC24H/AE24M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 18POS datasheet.pdf
CONN FIBER LC2 SM 126UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf