TE Connectivity Deutsch Connectors MS3470W22-12P-LC
MS3470W22-12P-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3470W22-12P-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN
Datasheet Download
MS3470W22-12P-LC.pdf
Availability of MS3470W22-12P-LC
QUANTITY
MS3470W22-12P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3470W22-12P-LC
Internal Part NumberEIS-MS3470W22-12P-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert22-12
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3470W22-12P-LC
Related LinksMS3470W2, MS3470W22-12P-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3470W22-12P-LC Details Description
Related parts for MS3470W22-12P-LC
TRIAC SENS GATE 200V 8A TO220 datasheet.pdf
ESD HANDLER 14X8-1/8X1-1/4 datasheet.pdf
IC AUDIO DAC 44QFP datasheet.pdf
IC PHEMT 2GHZ 4V 135MA SOT-89 datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
MOV 20VAC 1210 SMD datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.18UF RADIAL datasheet.pdf