TE Connectivity Deutsch Connectors MS3470W22-55PW-LC
MS3470W22-55PW-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3470W22-55PW-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
MS3470W22-55PW-LC.pdf
Availability of MS3470W22-55PW-LC
QUANTITY
MS3470W22-55PW-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3470W22-55PW-LC
Internal Part NumberEIS-MS3470W22-55PW-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3470W22-55PW-LC
Related LinksMS3470W2, MS3470W22-55PW-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3470W22-55PW-LC Details Description
Related parts for MS3470W22-55PW-LC
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MIC CAP HSG 7P MK II datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 18POS datasheet.pdf