TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471L14-15PW-LC
MS3471L14-15PW-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3471L14-15PW-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 15POS PIN
Datasheet Download
MS3471L14-15PW-LC.pdf
Availability of MS3471L14-15PW-LC
QUANTITY
MS3471L14-15PW-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471L14-15PW-LC
Internal Part NumberEIS-MS3471L14-15PW-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471L14-15PW-LC
Related LinksMS3471L1, MS3471L14-15PW-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471L14-15PW-LC Details Description
Related parts for MS3471L14-15PW-LC
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 9.83"L X 6.26"W datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.5A 16SOIC datasheet.pdf
IC 8051 MCU 2K FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
RES 11.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER 41 A 500 V 7.62 MM 4POS datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
GDT 90V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
FUSE 500A datasheet.pdf