TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471L16-26AZ
MS3471L16-26AZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3471L16-26AZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 26POS PIN
Datasheet Download
MS3471L16-26AZ.pdf
Availability of MS3471L16-26AZ
QUANTITY
MS3471L16-26AZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471L16-26AZ
Internal Part NumberEIS-MS3471L16-26AZ
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471L16-26AZ
Related LinksMS3471L, MS3471L16-26AZ Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471L16-26AZ Details Description
Related parts for MS3471L16-26AZ
RES ARRAY 15 RES 330K OHM 16SOIC datasheet.pdf
BALUN 1700-1900 MHZ 50/50 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
PNEU HEAD 22-10AWG SOLISTRAND datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5U RDL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 56.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.7 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf