TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471L16-26BZ
MS3471L16-26BZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3471L16-26BZ
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 26POS SCKT
Datasheet Download
MS3471L16-26BZ.pdf
Availability of MS3471L16-26BZ
QUANTITY
MS3471L16-26BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471L16-26BZ
Internal Part NumberEIS-MS3471L16-26BZ
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471L16-26BZ
Related LinksMS3471L, MS3471L16-26BZ Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471L16-26BZ Details Description
Related parts for MS3471L16-26BZ
RES SMD 4.87KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH LOGIC OPTICAL FLAG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.021A SOT-23 datasheet.pdf
RES 34 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 464 OHM 1% 10W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf