TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471L16-26PY-LC
MS3471L16-26PY-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3471L16-26PY-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 26POS PIN
Datasheet Download
MS3471L16-26PY-LC.pdf
Availability of MS3471L16-26PY-LC
QUANTITY
MS3471L16-26PY-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471L16-26PY-LC
Internal Part NumberEIS-MS3471L16-26PY-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471L16-26PY-LC
Related LinksMS3471L1, MS3471L16-26PY-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471L16-26PY-LC Details Description
Related parts for MS3471L16-26PY-LC
CAP CER 0.1UF 50V C0G 1210 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 50MA 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 95VWM 176VC DO215AB datasheet.pdf
1.25IN 10-11 GAUGE 5/16-18 THREA datasheet.pdf
MICRO 31C P 18" 10CR JACKS datasheet.pdf
HI-SPD CAMERA 12MPIX MONO datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf