TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471L16-26SZ-LC
MS3471L16-26SZ-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3471L16-26SZ-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 26POS SCKT
Datasheet Download
MS3471L16-26SZ-LC.pdf
Availability of MS3471L16-26SZ-LC
QUANTITY
MS3471L16-26SZ-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471L16-26SZ-LC
Internal Part NumberEIS-MS3471L16-26SZ-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471L16-26SZ-LC
Related LinksMS3471L1, MS3471L16-26SZ-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471L16-26SZ-LC Details Description
Related parts for MS3471L16-26SZ-LC
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
PNEUM FLOW RESTRICT UNIDIRECT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
PUSHER BLADE HOLDER datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XBD BLUE 475NM 39.8LM SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 86MM datasheet.pdf
HD EJECT SMT datasheet.pdf
TERM SPLICE 2/0AWG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf