Amphenol Aerospace Operations MS3471L18-32BW
MS3471L18-32BW picture photo
Mfg. Part Number
MS3471L18-32BW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS INLINE SKT
Datasheet Download
MS3471L18-32BW.pdf
Availability of MS3471L18-32BW
QUANTITY
MS3471L18-32BW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471L18-32BW
Internal Part NumberEIS-MS3471L18-32BW
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series II
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471L18-32BW
Related LinksMS3471L, MS3471L18-32BW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3471L18-32BW Details Description
Related parts for MS3471L18-32BW
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 20POS 1.27MM datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 3.06V SOT23-3 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT VOLT-OUT 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 90W datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf