TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471L22-41AX
MS3471L22-41AX picture photo
Mfg. Part Number
MS3471L22-41AX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 41POS PIN
Datasheet Download
MS3471L22-41AX.pdf
Availability of MS3471L22-41AX
QUANTITY
MS3471L22-41AX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471L22-41AX
Internal Part NumberEIS-MS3471L22-41AX
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert22-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (14), 20 (27)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471L22-41AX
Related LinksMS3471L, MS3471L22-41AX Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471L22-41AX Details Description
Related parts for MS3471L22-41AX
RECT BRIDGE GPP 8A 400V THR-HOLE datasheet.pdf
CORD SPT-2 18AWG 2COND 2.44M N-P datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
BASED LED MIDGET FLANGE WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IE MINIFIBERLINX-II/LASTGASP TP- datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
RES 931 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf