TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471L24-19SY-LC
MS3471L24-19SY-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3471L24-19SY-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 19POS SCKT
Datasheet Download
MS3471L24-19SY-LC.pdf
Availability of MS3471L24-19SY-LC
QUANTITY
MS3471L24-19SY-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471L24-19SY-LC
Internal Part NumberEIS-MS3471L24-19SY-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471L24-19SY-LC
Related LinksMS3471L2, MS3471L24-19SY-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471L24-19SY-LC Details Description
Related parts for MS3471L24-19SY-LC
RES 2.25K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 372A SP6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 665MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN HOUSING 20POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf