TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471W12-10AZ
MS3471W12-10AZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3471W12-10AZ
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 10POS PIN
Datasheet Download
MS3471W12-10AZ.pdf
Availability of MS3471W12-10AZ
QUANTITY
MS3471W12-10AZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471W12-10AZ
Internal Part NumberEIS-MS3471W12-10AZ
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-10
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471W12-10AZ
Related LinksMS3471W, MS3471W12-10AZ Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471W12-10AZ Details Description
Related parts for MS3471W12-10AZ
JUMPER-H9991TR/A3047W/H9991TR12" datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC MMIC GAAS SW SPDT 8MSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
ADAPTER F/F SMA 18GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 270 NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
22000UF 250V 90X146MM 85C 10000H datasheet.pdf