TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471W14-12AX
MS3471W14-12AX picture photo
Mfg. Part Number
MS3471W14-12AX
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 12POS PIN
Datasheet Download
MS3471W14-12AX.pdf
Availability of MS3471W14-12AX
QUANTITY
MS3471W14-12AX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471W14-12AX
Internal Part NumberEIS-MS3471W14-12AX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert14-12
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (4), 20 (8)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471W14-12AX
Related LinksMS3471W, MS3471W14-12AX Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471W14-12AX Details Description
Related parts for MS3471W14-12AX
DIODE ZENER 27V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER DC LRA 8BGA datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 7A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
18+18 DIL SMT SHRD PIN HDR datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 916.67 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 18.5V 10W datasheet.pdf