TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471W16-26AY
MS3471W16-26AY picture photo
Mfg. Part Number
MS3471W16-26AY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 26POS PIN
Datasheet Download
MS3471W16-26AY.pdf
Availability of MS3471W16-26AY
QUANTITY
MS3471W16-26AY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471W16-26AY
Internal Part NumberEIS-MS3471W16-26AY
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471W16-26AY
Related LinksMS3471W, MS3471W16-26AY Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471W16-26AY Details Description
Related parts for MS3471W16-26AY
FIXED IND 10MH 38MA 101 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 360 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 15SPS 2CH A7 8DFN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 69MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HDR 39POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 16.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf