TE Connectivity Deutsch Connectors MS3472L24-19B
MS3472L24-19B picture photo
Mfg. Part Number
MS3472L24-19B
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT
Datasheet Download
MS3472L24-19B.pdf
Availability of MS3472L24-19B
QUANTITY
MS3472L24-19B Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3472L24-19B
Internal Part NumberEIS-MS3472L24-19B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3472L24-19B
Related LinksMS3472, MS3472L24-19B Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3472L24-19B Details Description
Related parts for MS3472L24-19B
IC SYNC BUCK PWM CONV 28-HTSSOP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
RES 249K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 100UH SMD datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ORCA OR4E6 FPGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
LIMIT SW, ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1% 8W TO220-4 datasheet.pdf