Amphenol Aerospace Operations MS3474L22-21AW
MS3474L22-21AW picture photo
Mfg. Part Number
MS3474L22-21AW
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
MS3474L22-21AW.pdf
Availability of MS3474L22-21AW
QUANTITY
MS3474L22-21AW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474L22-21AW
Internal Part NumberEIS-MS3474L22-21AW
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series II
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474L22-21AW
Related LinksMS3474L, MS3474L22-21AW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3474L22-21AW Details Description
Related parts for MS3474L22-21AW
IC RELAY PHOTOVO 300V 240MA 8DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 190POS .050" datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 25V SCREW datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 9.5pF -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
SICMA 28 RCPT CONN DR LLP BLU 6C datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
IC MOD REG CVCC 36V 5A 81BGA datasheet.pdf