Amphenol Aerospace Operations MS3474L22-21BX
MS3474L22-21BX picture photo
Mfg. Part Number
MS3474L22-21BX
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
MS3474L22-21BX.pdf
Availability of MS3474L22-21BX
QUANTITY
MS3474L22-21BX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474L22-21BX
Internal Part NumberEIS-MS3474L22-21BX
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474L22-21BX
Related LinksMS3474L, MS3474L22-21BX Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3474L22-21BX Details Description
Related parts for MS3474L22-21BX
RES 100M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 21V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SHROUD STACKER 12POS RA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.100" 30POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
IC TXRX RS-485/RS-422 16SOIC datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf