Amphenol Aerospace Operations MS3474L22-41BY
MS3474L22-41BY picture photo
Mfg. Part Number
MS3474L22-41BY
Brief Description
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
MS3474L22-41BY.pdf
Availability of MS3474L22-41BY
QUANTITY
MS3474L22-41BY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474L22-41BY
Internal Part NumberEIS-MS3474L22-41BY
Number of Positions41
Shell Size - Insert22-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (14), 20 (27)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474L22-41BY
Related LinksMS3474L, MS3474L22-41BY Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3474L22-41BY Details Description
Related parts for MS3474L22-41BY
CONN HEADER VERT .100 2POS 30AU datasheet.pdf
IC CONTROLLER SERIAL BUS 28-SOIC datasheet.pdf
IC QUAD LINE DRVR LP 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8DFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 71.4VC DO204AC datasheet.pdf
AUDIOPHILE TUBE OUTPUT TRANSFRMR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 17POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
350 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf