Amphenol Aerospace Operations MS3474W22-32S
MS3474W22-32S picture photo
Mfg. Part Number
MS3474W22-32S
Brief Description
CONN RCPT 32POS JAM NUT SCKT
Datasheet Download
MS3474W22-32S.pdf
Availability of MS3474W22-32S
QUANTITY
MS3474W22-32S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474W22-32S
Internal Part NumberEIS-MS3474W22-32S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474W22-32S
Related LinksMS3474, MS3474W22-32S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3474W22-32S Details Description
Related parts for MS3474W22-32S
IC REG LDO 5V 0.8A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RING TONG 4AWG #10 TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMB datasheet.pdf
LED OSTAR PROJ 6CHIP 464NM BLUE datasheet.pdf
RES 88.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 90 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf