Amphenol Aerospace Operations MS3474W22-32SZ
MS3474W22-32SZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3474W22-32SZ
Brief Description
CONN RCPT 32POS JAM NUT SCKT
Datasheet Download
MS3474W22-32SZ.pdf
Availability of MS3474W22-32SZ
QUANTITY
MS3474W22-32SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474W22-32SZ
Internal Part NumberEIS-MS3474W22-32SZ
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474W22-32SZ
Related LinksMS3474W, MS3474W22-32SZ Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3474W22-32SZ Details Description
Related parts for MS3474W22-32SZ
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 1206 datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .10-.20"250PC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.6A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE A 25POS datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MX LEVELING MECHANISM KIT datasheet.pdf
M801 7C 7#16 SKT RECP OM datasheet.pdf
8-Bit 20 MSPS, 60 mW Sampling A/D Converter IC datasheet.pdf