TE Connectivity Deutsch Connectors MS3475W18-32AY
MS3475W18-32AY picture photo
Mfg. Part Number
MS3475W18-32AY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 32POS PIN
Datasheet Download
MS3475W18-32AY.pdf
Availability of MS3475W18-32AY
QUANTITY
MS3475W18-32AY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3475W18-32AY
Internal Part NumberEIS-MS3475W18-32AY
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3475W18-32AY
Related LinksMS3475W, MS3475W18-32AY Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3475W18-32AY Details Description
Related parts for MS3475W18-32AY
CRIMP DIE SET FOR AMP RJ11 MOD datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV NP0 2220 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT I2C INTRFC SOT23-6 datasheet.pdf
FUSE MOD 1000A 1000V BLADE datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.22UF RADIAL datasheet.pdf
2M B/S S/R DIR SZ10 CAD OD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf