TE Connectivity Deutsch Connectors MS3475W18-32S-LC
MS3475W18-32S-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3475W18-32S-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 32POS SCKT
Datasheet Download
MS3475W18-32S-LC.pdf
Availability of MS3475W18-32S-LC
QUANTITY
MS3475W18-32S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3475W18-32S-LC
Internal Part NumberEIS-MS3475W18-32S-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3475W18-32S-LC
Related LinksMS3475W1, MS3475W18-32S-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3475W18-32S-LC Details Description
Related parts for MS3475W18-32S-LC
CAP CER 47UF 16V X5R SMD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
BOOT CIRCUIT BREAKER TOGGLE CLR datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA CABLE 3FT 50 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf