TE Connectivity Deutsch Connectors MS3475W18-32SW-LC
MS3475W18-32SW-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3475W18-32SW-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 32POS SCKT
Datasheet Download
MS3475W18-32SW-LC.pdf
Availability of MS3475W18-32SW-LC
QUANTITY
MS3475W18-32SW-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3475W18-32SW-LC
Internal Part NumberEIS-MS3475W18-32SW-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3475W18-32SW-LC
Related LinksMS3475W1, MS3475W18-32SW-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3475W18-32SW-LC Details Description
Related parts for MS3475W18-32SW-LC
FILTER LINE 20MH .9A datasheet.pdf
BOARD EVAL EXPERIMENT KS8721BL datasheet.pdf
RES SMD 5.36 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 50 POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
BLS,9720,ASY,SNB,LP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
150000UF 25V 76X105MM 85C 15000H datasheet.pdf