TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476L18-30PY-LC
MS3476L18-30PY-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3476L18-30PY-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 30POS PIN
Datasheet Download
MS3476L18-30PY-LC.pdf
Availability of MS3476L18-30PY-LC
QUANTITY
MS3476L18-30PY-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476L18-30PY-LC
Internal Part NumberEIS-MS3476L18-30PY-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions30
Shell Size - Insert18-30
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (29)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476L18-30PY-LC
Related LinksMS3476L1, MS3476L18-30PY-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476L18-30PY-LC Details Description
Related parts for MS3476L18-30PY-LC
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER STR EXTENSION datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 2PVH 8COL datasheet.pdf
RES 5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf