TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476L18-32B
MS3476L18-32B picture photo
Mfg. Part Number
MS3476L18-32B
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 32POS SCKT
Datasheet Download
MS3476L18-32B.pdf
Availability of MS3476L18-32B
QUANTITY
MS3476L18-32B Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476L18-32B
Internal Part NumberEIS-MS3476L18-32B
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476L18-32B
Related LinksMS3476, MS3476L18-32B Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476L18-32B Details Description
Related parts for MS3476L18-32B
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC TRNSLATR QUAD TTL-MECL 20PLCC datasheet.pdf
CONN SOCKET PCB 30 GOLD datasheet.pdf
IDC CABLE - HPL50H/AE50M/HPL50H datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 4POS 1MM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 198K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
TM3476K6R3CHBA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf