TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476L18-32SY-LC
MS3476L18-32SY-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3476L18-32SY-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 32POS SCKT
Datasheet Download
MS3476L18-32SY-LC.pdf
Availability of MS3476L18-32SY-LC
QUANTITY
MS3476L18-32SY-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476L18-32SY-LC
Internal Part NumberEIS-MS3476L18-32SY-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476L18-32SY-LC
Related LinksMS3476L1, MS3476L18-32SY-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476L18-32SY-LC Details Description
Related parts for MS3476L18-32SY-LC
MOSFET N-CH 30V 7A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG BLUE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
ACCY MOUNT MMT 3/8 58A BNCM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf