TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W12-10SZ-LC
MS3476W12-10SZ-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W12-10SZ-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 10POS SCKT
Datasheet Download
MS3476W12-10SZ-LC.pdf
Availability of MS3476W12-10SZ-LC
QUANTITY
MS3476W12-10SZ-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W12-10SZ-LC
Internal Part NumberEIS-MS3476W12-10SZ-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-10
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W12-10SZ-LC
Related LinksMS3476W1, MS3476W12-10SZ-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W12-10SZ-LC Details Description
Related parts for MS3476W12-10SZ-LC
LOCK CLIP STANDOFF 1.08" 3/8"DIA datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
DEV 100-PIN 0.65MM QFP TO 0.65MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLET 75A 240V 16FT CABLE datasheet.pdf
SMD PH.MODULE 38KHZ T.VIEW datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT SPI 8SOIC datasheet.pdf
M801 3C 3#23 SKT PLUG THRD datasheet.pdf
GT 10C 10#16 SKT PLUG datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf