TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W14-19A
MS3476W14-19A picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W14-19A
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 19POS PIN
Datasheet Download
MS3476W14-19A.pdf
Availability of MS3476W14-19A
QUANTITY
MS3476W14-19A Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W14-19A
Internal Part NumberEIS-MS3476W14-19A
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W14-19A
Related LinksMS3476, MS3476W14-19A Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W14-19A Details Description
Related parts for MS3476W14-19A
IC POT DIGITAL 1-WIRE 100K 6TSOC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE RA PIN datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf