TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W22-12P-LC
MS3476W22-12P-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W22-12P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 12POS PIN
Datasheet Download
MS3476W22-12P-LC.pdf
Availability of MS3476W22-12P-LC
QUANTITY
MS3476W22-12P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W22-12P-LC
Internal Part NumberEIS-MS3476W22-12P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert22-12
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W22-12P-LC
Related LinksMS3476W2, MS3476W22-12P-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W22-12P-LC Details Description
Related parts for MS3476W22-12P-LC
KIT DESIGN IC REF SOFT START datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 1.3A SSOT3 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL MULTIPLY 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf