TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W24-19SX
MS3476W24-19SX picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W24-19SX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE SCKT
Datasheet Download
MS3476W24-19SX.pdf
Availability of MS3476W24-19SX
QUANTITY
MS3476W24-19SX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W24-19SX
Internal Part NumberEIS-MS3476W24-19SX
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W24-19SX
Related LinksMS3476W, MS3476W24-19SX Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W24-19SX Details Description
Related parts for MS3476W24-19SX
TRANSISTOR RF PWR LDMOST M243 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.2 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT OSSP PLUG TO SMA JACK datasheet.pdf
RES 270 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
10000UF 25V 40X40MM 85C 15000H datasheet.pdf