TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W24-19SY-LC
MS3476W24-19SY-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W24-19SY-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 19POS SCKT
Datasheet Download
MS3476W24-19SY-LC.pdf
Availability of MS3476W24-19SY-LC
QUANTITY
MS3476W24-19SY-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W24-19SY-LC
Internal Part NumberEIS-MS3476W24-19SY-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W24-19SY-LC
Related LinksMS3476W2, MS3476W24-19SY-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W24-19SY-LC Details Description
Related parts for MS3476W24-19SY-LC
FIXED IND 2.2MH 100MA 8.5 OHM datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC MMIC AMP HI EFF 1.8V SOT89 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 55MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CBL ASSY STR PLUG 2.5MM 6' 24AWG datasheet.pdf