Omron Automation & Safety MS46-30-1745-Q1-X
MS46-30-1745-Q1-X picture photo
Mfg. Part Number
MS46-30-1745-Q1-X
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SPARE TRANSMITTER
Datasheet Download
MS46-30-1745-Q1-X.pdf
Availability of MS46-30-1745-Q1-X
QUANTITY
MS46-30-1745-Q1-X Order Process
Ship out your order
Specifications of MS46-30-1745-Q1-X
Internal Part NumberEIS-MS46-30-1745-Q1-X
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS46-30-1745-Q1-X
Related LinksMS46-30-, MS46-30-1745-Q1-X Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS46-30-1745-Q1-X Details Description
Related parts for MS46-30-1745-Q1-X
TERM RING EXP VYL 4AWG #10 datasheet.pdf
TERM BLOCK 3POS SIDE ENT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" .50MM 8 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CABLE 6POS .100 JUMPER 8 INCH datasheet.pdf