Omron Automation & Safety MS4800A-20-0440-X
MS4800A-20-0440-X picture photo
Mfg. Part Number
MS4800A-20-0440-X
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800A-20-0440-X.pdf
Availability of MS4800A-20-0440-X
QUANTITY
MS4800A-20-0440-X Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800A-20-0440-X
Internal Part NumberEIS-MS4800A-20-0440-X
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800A-20-0440-X
Related LinksMS4800A-, MS4800A-20-0440-X Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800A-20-0440-X Details Description
Related parts for MS4800A-20-0440-X
SCR 800V 110A TO-94C datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 113 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC AFE 24BIT 16KSPS LN 64TQFP datasheet.pdf
RES 33 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf