Omron Automation & Safety MS4800A-20-1240-10X-10R
MS4800A-20-1240-10X-10R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800A-20-1240-10X-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800A-20-1240-10X-10R.pdf
Availability of MS4800A-20-1240-10X-10R
QUANTITY
MS4800A-20-1240-10X-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800A-20-1240-10X-10R
Internal Part NumberEIS-MS4800A-20-1240-10X-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800A-20-1240-10X-10R
Related LinksMS4800A-20-, MS4800A-20-1240-10X-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800A-20-1240-10X-10R Details Description
Related parts for MS4800A-20-1240-10X-10R
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CODEC 24BIT 4ADC/8DAC 48LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 18.0K OHM 20W 2% RADIAL datasheet.pdf
DC PLUG 2.1MM MOLD STRAIN RELIEF datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf