Omron Automation & Safety MS4800B-14-0400-10X-10R
MS4800B-14-0400-10X-10R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800B-14-0400-10X-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800B-14-0400-10X-10R.pdf
Availability of MS4800B-14-0400-10X-10R
QUANTITY
MS4800B-14-0400-10X-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800B-14-0400-10X-10R
Internal Part NumberEIS-MS4800B-14-0400-10X-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800B-14-0400-10X-10R
Related LinksMS4800B-14-, MS4800B-14-0400-10X-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800B-14-0400-10X-10R Details Description
Related parts for MS4800B-14-0400-10X-10R
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.5MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 4A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DHVQFN datasheet.pdf
CABLE PNL MNT 4POS PLUG-WIRE .5M datasheet.pdf
RES 47 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf