Omron Automation & Safety MS4800B-14-0600-10X-10R-RMX
MS4800B-14-0600-10X-10R-RMX picture photo
Mfg. Part Number
MS4800B-14-0600-10X-10R-RMX
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800B-14-0600-10X-10R-RMX.pdf
Availability of MS4800B-14-0600-10X-10R-RMX
QUANTITY
MS4800B-14-0600-10X-10R-RMX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800B-14-0600-10X-10R-RMX
Internal Part NumberEIS-MS4800B-14-0600-10X-10R-RMX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800B-14-0600-10X-10R-RMX
MS4800B-14-0600-10X-10R-RMX Details Description
Related parts for MS4800B-14-0600-10X-10R-RMX
IC GATE INVERTER SNGL 1IN SOT353 datasheet.pdf
IC MPU 68000 20MHZ 114PGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 5A 58VDC BLADE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB datasheet.pdf
RES 2.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf