Omron Automation & Safety MS4800B-14-1520-10X-10R
MS4800B-14-1520-10X-10R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800B-14-1520-10X-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800B-14-1520-10X-10R.pdf
Availability of MS4800B-14-1520-10X-10R
QUANTITY
MS4800B-14-1520-10X-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800B-14-1520-10X-10R
Internal Part NumberEIS-MS4800B-14-1520-10X-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800B-14-1520-10X-10R
Related LinksMS4800B-14-, MS4800B-14-1520-10X-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800B-14-1520-10X-10R Details Description
Related parts for MS4800B-14-1520-10X-10R
EDGECARD 212PS .050 SMD W/O POST datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 27MH 26MA 62 OHM TH datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W datasheet.pdf