Omron Automation & Safety MS4800B-30-0640-Q2-10X-10R-RM2
MS4800B-30-0640-Q2-10X-10R-RM2 picture photo
Mfg. Part Number
MS4800B-30-0640-Q2-10X-10R-RM2
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800B-30-0640-Q2-10X-10R-RM2.pdf
Availability of MS4800B-30-0640-Q2-10X-10R-RM2
QUANTITY
MS4800B-30-0640-Q2-10X-10R-RM2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800B-30-0640-Q2-10X-10R-RM2
Internal Part NumberEIS-MS4800B-30-0640-Q2-10X-10R-RM2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800B-30-0640-Q2-10X-10R-RM2
MS4800B-30-0640-Q2-10X-10R-RM2 Details Description
Related parts for MS4800B-30-0640-Q2-10X-10R-RM2
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 120/240VAC DINRAIL datasheet.pdf
Crystal 4.194304MHz 30ppm 18pF 180 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
Z-PACK SHLD.LOWER C datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
INSERT FEMALE 24POS+1GND PUSH IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf