Omron Automation & Safety MS4800B-30-1040-10X-10R
MS4800B-30-1040-10X-10R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800B-30-1040-10X-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800B-30-1040-10X-10R.pdf
Availability of MS4800B-30-1040-10X-10R
QUANTITY
MS4800B-30-1040-10X-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800B-30-1040-10X-10R
Internal Part NumberEIS-MS4800B-30-1040-10X-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800B-30-1040-10X-10R
Related LinksMS4800B-30-, MS4800B-30-1040-10X-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800B-30-1040-10X-10R Details Description
Related parts for MS4800B-30-1040-10X-10R
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
CARDEDGE 6POS .156 BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 5W DO214AA datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.1A 44.2 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
LAMP NEON INCAND GREEN PNL MNT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf