Omron Automation & Safety MS4800S-14-0440-10X-10R-RM2A
MS4800S-14-0440-10X-10R-RM2A picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-14-0440-10X-10R-RM2A
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-14-0440-10X-10R-RM2A.pdf
Availability of MS4800S-14-0440-10X-10R-RM2A
QUANTITY
MS4800S-14-0440-10X-10R-RM2A Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-14-0440-10X-10R-RM2A
Internal Part NumberEIS-MS4800S-14-0440-10X-10R-RM2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-14-0440-10X-10R-RM2A
MS4800S-14-0440-10X-10R-RM2A Details Description
Related parts for MS4800S-14-0440-10X-10R-RM2A
FUSE BOARD MOUNT 15A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RAILS PANL MOUNTNG 78.75" 1 PAIR datasheet.pdf
CONN DSUB POWER RECEPT 8W8 C datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
DIODE RF PIN 200MA 2QFN datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
HEAT BLOWER 230V 2160W datasheet.pdf
C/A SM LDS SC NG/SC NG 0.49 datasheet.pdf
OSC MEMS 16MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf