Omron Automation & Safety MS4800S-14-0440
MS4800S-14-0440 picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-14-0440
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-14-0440.pdf
Availability of MS4800S-14-0440
QUANTITY
MS4800S-14-0440 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-14-0440
Internal Part NumberEIS-MS4800S-14-0440
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-14-0440
Related LinksMS4800S, MS4800S-14-0440 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800S-14-0440 Details Description
Related parts for MS4800S-14-0440
IC OPAMP VFB 60MHZ 120MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.8A SOT-23 datasheet.pdf
IC 5 POWER SUPPLY MONITOR 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.62 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SW ROLL PLUNGR SNAP SPDT 9' 240V datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 7MM VERT 6POS PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB mini B 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 5% 440VAC datasheet.pdf