Omron Automation & Safety MS4800S-14-0960-10R
MS4800S-14-0960-10R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-14-0960-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-14-0960-10R.pdf
Availability of MS4800S-14-0960-10R
QUANTITY
MS4800S-14-0960-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-14-0960-10R
Internal Part NumberEIS-MS4800S-14-0960-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-14-0960-10R
Related LinksMS4800S-1, MS4800S-14-0960-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800S-14-0960-10R Details Description
Related parts for MS4800S-14-0960-10R
FERRITE CHIP POWER 600 OHM SMD datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 20SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
DIODE STD REC 600V 75A 3PH datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG STRAIGHT datasheet.pdf
DIN-POWER MH24+7MT-3 0C1-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
SHIM LAMINATE - .003 datasheet.pdf
RELAY SSR 480V datasheet.pdf