Omron Automation & Safety MS4800S-14-1280-10X-10R
MS4800S-14-1280-10X-10R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-14-1280-10X-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-14-1280-10X-10R.pdf
Availability of MS4800S-14-1280-10X-10R
QUANTITY
MS4800S-14-1280-10X-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-14-1280-10X-10R
Internal Part NumberEIS-MS4800S-14-1280-10X-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-14-1280-10X-10R
Related LinksMS4800S-14-, MS4800S-14-1280-10X-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800S-14-1280-10X-10R Details Description
Related parts for MS4800S-14-1280-10X-10R
JUMPER-H1505TR/A3049V/X 8" datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 5POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN F JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf